KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8772318
*
nr 877 2318
Skulptur
keramik, signerad DG, höjd: 33
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 20:20:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 19:04:20
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
9101 Ikon
Maria och barnet, 23,5x18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:58
-
9203 Skulptur
Byst, Limoges, kvinna. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:27
-
9191 Skulptur
Efter antiken, Marmor. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:23
-
8365 Skulptur
Guanyin, Kina, Blanch de Chine. Träsockel. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50
-
2008 Skulptur
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Ko...//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:32
-
9229 Skulptur
Indonesien, trä. Höjd: 96 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37
*
Skulptur
nr 877 2318
Skulptur
keramik, signerad DG, höjd: 33
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 19:04:20 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
9101 Ikon
Maria och barnet, 23,5x18 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:58 -
9203 Skulptur
Byst, Limoges, kvinna. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:27 -
9191 Skulptur
Efter antiken, Marmor. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:23
-
8365 Skulptur
Guanyin, Kina, Blanch de Chine. Träsockel. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:50 -
2008 Skulptur
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Ko...//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:32 -
9229 Skulptur
Indonesien, trä. Höjd: 96 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37